Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Τρίτη, 16 Μαϊος 2017

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ 6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                         Πρέβεζα: 16/5/2017
                                                                                         Αρ.Πρωτ.: 4231
Πληρ.: ΣΠΑΝΟΥ Α.
Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών προμήθειας αντιδραστηρίων παθολογοανατομικού και αντιδραστηρίων αιμοδοσίας.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως την ΤΡΙΤΗ 23-05-2017 και ώρα 12.30μ.μ με email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., λόγω του κατεπείγοντος για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του παθολογοανατομικού εργαστηρίου και του τμήματος της αιμοδοσίας του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 5830,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για τον KAE 1359 .

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΛΙΚΟΥ   ΠΟΣΟΤ ΤΙΜΗ  ΑΞΙΑ ΠΡΟ ΦΠΑ  ΦΠΑ  ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ
 1  ΞΥΛΟΛΗ  480 ΛΙΤ
 2  ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΚΟΟΛΗ 100%  400ΛΙΤ
 3 ΑΚΕΤΟΝΗ  15ΛΙΤ
4  ΟΞΥΖΕΝΕ  360ΤΕΜ ΤΩΝ 240ML
 5  ANTI-A  7500 ΤΕΣΤ
 6  ANTI-D  8750 ΤΕΣΤ
 7  ΠΑΡΑΦΙΝΗ  30ΛΙΤ

Για τα αντιδραστήρια με α/α 5, και 6 για την ανίχνευση και την ταυτοποίηση των αντιγονικών ομάδων των ερυθροκυττάρων και για εξετάσεις συμβατότητας θα πρέπει να πληρούν τις παρακάτω προδιαγραφές:
1. Να είναι ανθρώπινης προέλευσης και άριστης ποιότητας αντιοροί, κάτι που πιστοποιείται αφενός από την υψηλή συγγένεια και ειδικότητα τους, αφετέρου από τον τίτλο τους.
2. Να μην προκαλούν διασταυρούμενες αντιδράσεις η φαινόμενο προζώνης
3. Να έχουν υψηλή ευαισθησία ώστε να ανιχνεύονται ομάδες χαμηλής αντιγονικότητας, να είναι απαλλαγμένα δε μη ειδικών αντισωμάτων ώστε να αποφεύγονται ψευδώς θετικά αποτελέσματα.
4. Η προκαλούμενη αντίδραση να είναι καθαρή και εμφανής ώστε να αποφεύγονται λάθη αναγνώρισης και να γίνεται μέσα σε ένα λεπτό
5. Τα αντιδραστήρια χωρίς αραίωση να δίνουν σαφή συγκόλληση 3-4 σταυρών με εναιώρημα ερυθρών
6. Να έχουν αποδεκτό ποιοτικό έλεγχο από μεγάλους οργανισμούς (FDA, Paul Ehrlich).
7. Ο χρόνος ζωής να είναι μεγάλος και να μην είναι βραχύτερος του έτους από την στιγμή της παράδοσης του
8. Να αναφέρονται οι τίτλοι στους οποίους αντιδρούν οι προσφερόμενοι αντιοροί και να υποβληθούν τα απαραίτητα πιστοποιητικά
9. Να συνοδεύονται από οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά

Ζητούνται:
Αντιδραστήρια που προσδιορίζουν την ομάδα
1. ΑΝΤΙ-Α
     a. Να είναι μονοκλωνικός και ο τίτλος να είναι πάνω από 1/128
2. ΑΝΤΙ-D
     a. Να είναι μίγμα μονοκλωνικών αντιορών IgG και IgM και ικανό να ανιχνεύει ασθενη D (Dw) και ποικιλίες D( D variant) συμπεριλαμβανόμενης και της DVI.

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                             ΑΔΑ: ΩΛΑ2469079-Γ2Γ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                                                     ΑΔΑΜ: 17PROC006190019

ΔΙΟΙΚΗΣΗ 6ης ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

- ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ - ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τμήμα :..............:Οικονομικό                                                                              Ημ/νία :16/5/17

Πληροφορίες:.. : Δρόσου Χ.                                                                                 ΑΡ. ΠΡΩΤ.:4226

ΤΗΛ.:……….....2682361310

FAX :………… 2682024837

Ταχ. Δ/νση :…..:Σελευκείας 2 Πρέβεζα

Τ.Κ.            :     48100

Ε-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ Αριθμ.18/2017

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

Για την προμήθεια ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΟΥΡΟΛΟΓΙΑΣ ME CPV 33696700-2 για την κάλυψη των αναγκών του Γ.Ν. Πρέβεζας, με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 9.150,60 € συμπ/νου ΦΠΑ.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                      Πρέβεζα 16/05/2017
6Η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

Τμήμα……. :     Κινήσεως Ασθενών
Πληροφορίες  :  Πιπιλίδου Γεωργία
Τηλ……….   :    26823 61258
Fax ……….   :  26820 24837
E-mail…           Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Tαχ. Δ/νση ..  :  Σελευκείας 2 , 481 00, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: ΔΙΕΝΕΡΓΗΘΕΝΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ
Σχετ.: (α) Την με αρ. πρ. Α3α/οικ.97136/23-12-2016 Υπουργική απόφαση <Τρόπος κατάρτισης, οργάνωσης και λειτουργίας της Λίστας Χειρουργείου>, (ΦΕΚ 4316/τ.Β΄/2016).

ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ: 28/04/2017-15/05/2017

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ