Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου 2017 05:45

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - ΕΚΑΒ

Η Διοίκηση του Νοσοκομείου Πρέβεζας οφείλει να ενημερώσει τους πολίτες, ότι η υπηρεσία του ΕΚΑΒ, με το σημαντικό έργο που παρέχει για την καλύτερη εξυπηρέτηση των συνανθρώπων μας, είναι υπηρεσία ανεξάρτητη και υπάγεται στην αρμοδιότητα της 6ης Υ.ΠΕ που εδρεύει στην Πάτρα.

Τα δημοσιεύματα τύπου που αναφέρονται «σε τριτοκοσμικές καταστάσεις που δημιουργήθηκαν στο Νοσοκομείο Πρέβεζας λόγω διακομιδών» είναι εκ του πονηρού και αποσκοπούν στο να αμαυρώσουν την εικόνα του Νοσοκομείου.

Το Νοσοκομείο Πρέβεζας κάνει τιτάνια προσπάθεια με μπροστάρηδες την Ιατρική και Νοσηλευτική Υπηρεσία έτσι ώστε να προσφέρει τις καλύτερες υπηρεσίες στους πολίτες της περιοχής ευθύνης μας.

Όσοι αναπαράγουν τις προαναφερόμενες ανακοινώσεις μοναδικό σκοπό έχουν να διαταράξουν την σχέση εμπιστοσύνης   πολιτών και Νοσοκομείου.

Το Νοσοκομείο Πρέβεζας δεν θα το επιτρέψει.

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ

Μ.ΠΑΠΠΑΣ