Πέμπτη, 23 Φεβρουαρίου 2017 08:12

Δελίο Τύπου - Καρδιοαναπνευστική Αναζωογόννηση και παροχή Α΄ Βοηθειών

Στα πλαίσια του Προγράμματος «Εκπαιδεύοντας Μικρούς Διασώστες» και στην προσπάθεια του Νοσοκομείου Πρέβεζας να αναπτύξει την Κοινωνική του ευθύνη,  η Εθελοντική Ομάδα του Γενικού Νοσοκομείου Πρέβεζας αποτελούμενη από:

1. Αγγελάκη Εμανουήλ (Αναισθησιολόγο)
  2. Αθαναηλίδη Κυριακή (Αναισθησιολόγο)
  3. Βουρλιώτη Πολυξένη (Γενικό Ιατρό)
  4. Καραμπά Αναστασία (Ειδ/νη Ιατρός Χειρουργική)
  5. Χασεμάκη Νατάσα (Αγροτική Ιατρό)
  6. Ντούσκο Θωμά (Υπεύθυνο Νοσηλευτή ΤΕΠ)
  7. Ζήκα Αριστέα (Υπεύθυνη Νοσηλεύτρια Χειρουργικής)
  8. Αγραφιώτη Παρασκευή (Νοσηλεύτρια)
  9. Βουλιστιώτη Ιουλία (Νοσηλεύτρια ΤΕΠ)
  10. Πάτση Ελένη (Νοσηλεύτρια ΤΕΠ)

πρόκειται να επισκεφτεί όλα τα δημοτικά σχολεία της πόλης μας όπου μαθητές Ε΄και ΣΤ΄τάξης θα εκπαιδευτούν στην «Καρδιοαναπνευστική Αναζωογόννηση και παροχή Α΄ Βοηθειών».

Η ομάδα του Νοσοκομείου μας πραγματοποιεί μαθήματα για τρίτη συνεχή χρονιά στα σχολεία του Νομού μας έχοντας ήδη ξεκινήσει για φέτος από το 5ο Δημοτικό Σχολείο Πρέβεζας.

Ευχαριστούμε τον κ.Κωστούλα Παναγιώτη Δ/ντή Υπεύθυνο Σχολικών Προγραμμάτων Νομού Πρέβεζας για την πολύτιμη συνεργασία του καθώς και τα σχολεία για την φιλοξενία τους.

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ

Μ.ΠΑΠΠΑΣ