Παρασκευή, 25 Νοεμβρίου 2016 14:24

Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την προμήθεια ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                                       Πρέβεζα: 25-11-2016
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                           Αρ. Πρωτ.:9188

Tμήμα…...: Οικονομικό
Πληρ………: Σπανού Α.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2, 481 00, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ:πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την προμήθεια ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά έως ημέρα Πέμπτη 1/12/2016 και ώρα 12.00 σε κλειστό φάκελο στο γραφείο προμηθειών του νοσοκομείου λόγω του κατεπείγοντος για το κάτωθι είδος για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 2200,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ .
Να αναφερθεί εάν το ζητούμενο είδος είναι άμεσα διαθέσιμα.

Α/Α Περιγραφή Είδους ΠΟΣΟΤΗΤΑ Τιμή Μονάδος ΠΡΟ Φ.Π.Α Φ.Π.Α. ΜΕ Φ.Π.Α
1 Sabouraud agar 80 τρυβλία
2 Mac Conkey agar n3 250 τρυβλία
3 Chapman( mannitol salt agar) 80 τρυβλία
4 s.s. agar 30 τρυβλία
5 Blood agar 150 τρυβλία
6 Chocolate agar 60 τρυβλία
7 Muller Hinton AGAR 2 30 τρυβλία
8 Clostridium difficile toxin A-B 2 συσκευασίες
9 Selenite fbroth 2 συσκευασίες
10 Thioglycollate medium 3 συσκευασίες
11 οροαντιδραση WIDAL 2 κιτ
12 ROSE BENGAL AGGLUTINATION 3 κιτ
13 SALMONELLA POLYVALENT O A-G 3 συσκευασίες

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΜΕ Α/Α 1 ΈΩΣ 7
1. Έκαστο τρυβλίο να είναι απαραιτήτως σε ατομική συσκευασία μεμβράνης προς αποφυγήν επιμολύνσεων και ασφαλέστερη συντήρηση των θρεπτικών υλικών.
2. Τα ανωτέρω υλικά να είναι όσο το δυνατό με πιο μακρινή ημερομηνία λήξεως.
3. Η παραγγελία να εκτελεσθεί κατά δόσεις κατόπιν συνεννοήσεως με τον ιατρό Διευθυντή του Μικροβιολογικού εργαστηρίου.
ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΕ Α/Α 8
To clostridium να είναι με μέθοδο ανοσοχρωματογραφίας σε κασσέτα και ο κάθε παράγων να ανιχνεύεται μεμονωμένα.
ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΜΕ Α/Α 9 ΈΩΣ 10
Οι ζωμοί να είναι σε γυάλινα σωληνάρια
ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΕ Α/Α 11
Όλα τα αντιγόνα widal να περιέχονται σε ένα kit