Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                                          Πρέβεζα:18/02/2019
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                              Αρ. Πρωτ.:1713

Tμήμα…...: Οικονομικό
Πληρ………: Ιωάννου Π.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα
MAIL:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση οικονομικών και τεχνικών προσφορών για την προμήθεια απολυμαντικού δαπέδων χειρουργείου για τις ανάγκες του Νοσοκομείου.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως ημέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/02/2019 και ώρα 11.00 π.μ. σε MAIL ή σε ΚΛΕΙΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ στο γραφείο προμηθειών του νοσοκομείου για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 280,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.
Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν), και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός:
Να αναφερθεί εάν τα ζητούμενα είδη είναι άμεσα διαθέσιμα.

Α/Α Περιγραφή Είδους  ΠΟΣΟΤΗΤΑ  Τιμή Μονάδος ΠΡΟ Φ.Π.Α  Φ.Π.Α  ΜΕ Φ.Π.Α
 1  ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ ΔΑΠΕΔΩΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ  40 ΛΤ

Υγρό απολυμαντικό – καθαριστικό δαπέδων (Χειρουργείου)
 Να είναι εγκεκριμένο από τον Ε.Ο.Φ, να φέρει την σήμανση CE και να είναι καταχωρημένο στο Γ.Χ.Κ.,.
 Μη αλδευδούχο υγρό καθαρισμού και απολύμανσης δαπέδων.
 Να είναι συνδυασμός τεταρτοταγών αλάτων αμμωνίου και αμφοτερικών ενώσεων.
 Να συνιστάται για όλους τους νοσοκομειακούς χώρους : από τους κρίσιμους
(χειρουργεία, Μ.Ε.Θ, Μ.Ε.Ν., μονάδες ανάνηψης κ.λ.π, κ.λ.π,) έως και θαλάμους νοσηλείας, διαδρόμους (εν γένει κοινόχρηστους), χώρους εστίασης, μαγειρείων κ.λ.π.
 Να είναι κατάλληλο και για ευαίσθητα δάπεδα (παρκέ, αντιστατικά, συνθετικά κ.λ.π.)
 Να έχει υψηλή γκάμα βιοκτόνου δράσης έναντι ανθεκτικών νοσοκομειακών στελεχών: δείτε αναλυτικό πίνακα αντιμικροβιακής δράσης. Να είναι επίσης βακτηριοκτόνο –μυκητοκτόνο –ιοκτόνο.
 Να έχει διάρκεια ζωής το διάλυμα έτοιμο προς χρήση : 24 ώρες.
 Να είναι μη διαβρωτικό (ελεύθερο οξειδωτικών παραγόντων).
 Βιοδιασπούμενο.
 Να μην αφρίζει και να είναι αβλαβές στις συνιστώμενες δόσεις
 Να έχει διακριτικό άρωμα.
 Να χρησιμοποιείται σε διάλυμα 0,25%, δηλαδή μόλις 20ml συμπυκνωμένου προϊόντος (= μια δόση / ένα πάτημα της δοσομετρικής αντλίας) για 8lit κρύου ή ζεστού νερού (max + 60° C).

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Y

Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019 12:00

ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΑΠΟ 01-02-2019 ΕΩΣ 15-02-2019

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                  Πρέβεζα 18/02/2019
6Η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

Τμήμα…....…. :  Κινήσεως Ασθενών
Πληροφορίες  :   Πιπιλίδου Γεωργία
Τηλ………...   :   26823 61258
Fax …….….   :  26820 24837
E-mail…......  :   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Tαχ. Δ/νση ..  :   Σελευκείας 2, 481 00, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: ΔΙΕΝΕΡΓΗΘΕΝΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ
Σχετ.: (α) Την με αρ. πρ. Α3α/οικ.97136/23-12-2016 Υπουργική απόφαση "Τρόπος κατάρτισης, οργάνωσης και λειτουργίας της Λίστας Χειρουργείου", (ΦΕΚ 4316/τ.Β΄/2016).

ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ:  01/02/2019 - 15/02/2019

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ