Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Πέμπτη, 17 Σεπτεμβρίου 2015

Ανακοινώνουμε ότι το Γ.Ν. Πρέβεζας στο πλαίσιο διενέργειας διαγωνισμών από το Π.Π.Υ.Υ.2014 προβαίνει στην 2η φάση δημόσιας διαβούλευσης των τεχνικών προδιαγραφών για τα παρακάτω:

Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης ιατρικού και χειρουργικού εξοπλισμού (50420000-5)

Η διάρκεια της 2ης φάσης της διαβούλευσης ορίζεται σε τέσσερις (4) ημέρες από την ανάρτηση τους στο site του Νοσοκομείου (www.1706.syzefxis.gov.gr), ήτοι από την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 2015 έως και την 21 Σεπτεμβρίου 2015. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν τεκμηριωμένες παρατηρήσεις και να επισημάνουν τους όρους των προδιαγραφών που ενδέχεται να θέσουν σε κίνδυνο τους διαγωνισμούς και να δημιουργήσουν ενστάσεις ή ερωτήματα κατά την χρονική περίοδο από την δημοσίευση έως την αποσφράγιση των προσφορών.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τις εμπρόθεσμες απόψεις και εισηγήσεις τους καθώς και να ζητήσουν διευκρινίσεις στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση: olga.mantziou@1706.syzefxis.gov.gr .

Το Νοσοκομείο δεν δεσμεύεται να υιοθετήσει τις προτάσεις και θα αποφασίσει για την οριστικοποίηση των Τεχνικών Προδιαγραφών με αντικειμενικά κριτήρια προκειμένου να επιτευχθεί η μέγιστη δυνατή συμμετοχή προμηθευτών, εξασφαλίζοντας όμως ταυτόχρονα την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών.

Ευελπιστούμε για την συμμετοχή σας στην υπόψη διαδικασία, συνδράμοντας στην προσπάθεια διαμόρφωσης συνθηκών υγιούς ανταγωνισμού και βελτιστοποίησης των τεχνικών προδιαγραφών.

Ο Διοικητής του Νοσοκομείου

ΓΕΩΡΓΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Ανακοινώνουμε ότι το Γ.Ν. Πρέβεζας στο πλαίσιο διενέργειας διαγωνισμών από το Π.Π.Υ.Υ.2014 προβαίνει στην 1η φάση δημόσιας διαβούλευσης των τεχνικών προδιαγραφών για τα παρακάτω: 1)ΤΡΟΦΙΜΑ, 2) ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΕΣΤ CPV33696200-7 3)ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΤΩΝ CPV38434500-1ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ(ΟΡΜΟΝΕΣ-ΚΑΡΚΙΝΙΚΟΙ ΔΕΙΚΤΕΣ CPV38434500-1
Η διάρκεια της 1ης φάσης της διαβούλευσης ορίζεται σε εφτά (7) ημέρες από την ανάρτηση τους στο site του Νοσοκομείου (www.1706.syzefxis.gov.gr), ήτοι από την Πέμπτη 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2015 έως και την Πέμπτη 24 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2015. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν τεκμηριωμένες παρατηρήσεις και να επισημάνουν τους όρους των προδιαγραφών που ενδέχεται να θέσουν σε κίνδυνο τους διαγωνισμούς και να δημιουργήσουν ενστάσεις ή ερωτήματα κατά την χρονική περίοδο από την δημοσίευση έως την αποσφράγιση των προσφορών.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τις εμπρόθεσμες απόψεις και εισηγήσεις τους καθώς και να ζητήσουν διευκρινίσεις στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση: ΑΑυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .
Ο Διοικητής του Νοσοκομείου
ΓΕΩΡΓΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική προσφορά με ΦΑΞ έως 23/09/2015 ημέρα ΤΕΤΑΡΤΗ λόγω του κατεπείγοντος για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 760,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ. Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός:
Να αναφερθεί εάν τα ζητούμενα είδη είναι άμεσα διαθέσιμα.