Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Τρίτη, 07 Αυγούστου 2018

Tμήμα……..: Οικονομικό
Πληρ………: Ιωάννου Π.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2 48100, Πρέβεζα
Mail:pΑυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την προμήθεια ανταλλακτικών λήψεων οξυγόνου,δοχείου αναρρόφησης καθώς και πίνακα φωτοσήμανσης 5- αερίων για την κάλυψη αναγκών των ΤΕΠ και της Παθολογικής Κλινικής του Γ.Ν Πρέβεζας.
ΣΧΕΤ.: Το αριθ. Πρωτ.7298/06-08-2018 πρωτογενές αίτημα για την προμήθεια ανταλλακτικών λήψεων οξυγόνου,δοχείου αναρρόφησης καθώς και πίνακα φωτοσήμανσης 5- αερίων για την κάλυψη των αναγκών του Γ. Ν. Πρέβεζας με κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά με mail ή σε κλειστό φάκελο έως 13/08/2018 ημέρα ΔΕΥΤΕΡΑ 12πμ, λόγω του κατεπείγοντος για προμήθεια ανταλλακτικών λήψεων οξυγόνου,δοχείου αναρρόφησης καθώς και πίνακα φωτοσήμανσης 5- αερίων την για την κάλυψη των αναγκών του Γ.Ν Πρέβεζας συνολικού προϋπολογισμού 600,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (ΚΑΕ 1429).Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr)(όπου υπάρχουν) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΤΗΡΗΘΕΙ Η ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΩΘΙ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΑΣ

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΛΙΚΟΥ ΠΟΣΟΤΗΤΑ
 1 ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΛΗΨΗΣ ΟΞΥΓΟΝΟΥ,ΑΕΡΑΣ Ν2Ο,GS(AFNOR) v1 old  1
 2 ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΜΗΧ/ΣΜΟΣ ΛΗΨΕΩΝ Ο2, ΑΕΡΑ,Ν2Ο,CO2 AFNOR GS  5
 3 ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΜΗΧ/ΣΜΟΣ ΛΗΨΗΣ ΚΕΝΟΥ-Ν2 AFNOR GS  5
 4 Ο-RING 4,48x1,78(NBR)ΚΛΕΙΣΤΡΟΥ AFNOR  20
 5 O-RING 4,47x1,78(VITON)ΚΛΕΙΣΤΡΟΥ AFNOR/Air liquid  20
 6  O-RING 7,66x1,78 ΣΤΕΓ/ΚΟΥ ΜΗΧΑΝ. ΚΕΝΟΥ  5
 7 O-RING 6,5x1,5 ΣΤΕΓ/ΚΟΥ ΜΗΧ. Ν2Ο,ΑΕΡΑ(NBR)  1
 8 O-RING VITON 6,5x1,5 ΣΤΕΓ/ΚΟΥ ΜΗΧ. ΓΙΑ Ο2   5
 9 O-RING ΛΗΨΕΩΝ 19χ2,5 (ΣΩΜΑ Ο2,ΚΕΝΟΥ)  5
 10 ΔΟΧΕΙΟ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ 2000cc makralon ΜΕΤΑΞΩΤ.2L(ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ)  5
 11 ΠΙΝΑΚΑΣ ΦΩΤΟΣΗΜΑΝΣΗΣ 5-ΑΕΡΙΩΝ G.S(O2-ΠΙΕΖΟΣΤΑΤΕΣ)  1

Τα παραπάνω είδη πρέπει να συμμορφώνονται με τις απαιτήσεις των Διεθνών και Ευρωπαϊκών προτύπων και να φέρουν σήμανση CE.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                                        Πρέβεζα : 07/08/2018
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                                  Αρ. Πρωτ.7313

Tμήμα……..: Οικονομικό
Πληρ………: Ιωάννου Π.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2 48100, Πρέβεζα
Mail:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την επισκευή – συντήρηση του ασθενοφόρου ΚΗΥ- 9974 του Γ.Ν Πρέβεζας.
ΣΧΕΤ.: Το αριθ. Πρωτ.7299/06-08-2018 πρωτογενές αίτημα για την έγκριση επισκευής -συντήρησης του ασθενοφόρου και για την κάλυψη των άμεσων αναγκών του Γ.Ν.
Πρέβεζας, με συλλογή προσφορών και κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά με mail ή σε κλειστό φάκελο έως 10/08/2018 ημέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12πμ, λόγω του κατεπείγοντος για
την επισκευή μηχανής του ασθενοφόρου με αριθμό κυκλοφορίας ΚΗΥ- 9974(CITROEN JUMPER) για την κάλυψη των αναγκών του Γ.Ν Πρέβεζας συνολικού προϋπολογισμού
300,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (ΚΑΕ 1431) και 180,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ ( ΚΑΕ 0881).Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
Στο ασθενοφόρο ΚΗΥ-9974 του Νοσοκομείου απαιτούνται οι παρακάτω εργασίες:
1. Αλλαγή ιμάντα χρονισμού(τεμ 1)
2. Αλλαγή ιμάντα δυναμού(τεμ 2)
3. Αλλαγή ρουλεμάν εμπρόσθιου τροχού(τεμ 1)
4. Αλλαγή φλάντζας πολλαπλής εξαγωγής(τεμ 1)
5. Αλλαγή λαδιών(5L)
6. Αλλαγή φίλτρο λαδιού(τεμ 1)

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ.

Τρίτη, 07 Αυγούστου 2018 06:47

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΞΟΝΙΚΟΥ

Επιτέλους γίνεται πραγματικότητα η προμήθεια και η εγκατάσταση νέου αξονικού τομογράφου στο Γενικό Νοσοκομείο Πρέβεζας δικαιώνοντας τις προσπάθειες της Διοίκησης αλλά και του προσωπικού που δούλευαν προς αυτή την κατεύθυνση.

Η 6η Υγειονομική Περιφέρεια με επιστολή του Διοικητή της από 25-7-2018 προς το Διοικητή του Νοσοκομείου, ανακοίνωσε την απόφαση για την προμήθεια νέου Αξονικού Τομογράφου δεκαέξι (16) τομών, για τις ανάγκες του Νοσοκομείου μας.

Ο αξονικός τομογράφος που θα αντικατασταθεί, λειτουργεί από το έτος  2004, είναι πλέον σύστημα παλαιότερης τεχνολογίας (διπλής τομής) και δεν έχει τη δυνατότητα επάρκειας ανταλλακτικών, σε περίπτωση βλάβης.

Η Διοίκηση του νοσοκομείου στο σύνολό της αλλά και οι εργαζόμενοι σε  αυτό, δεν μπορούν παρά να εκφράσουν την χαρά τους για την ομολογουμένως εξαιρετική αυτή εξέλιξη, αντιπροσωπεύοντας και το σύνολο των κατοίκων του Νομού Πρέβεζας αλλά και της ευρύτερης περιοχής, που προστρέχουν για παροχή ιατρικών υπηρεσιών στο Δημόσιο Νοσοκομείο της Πρέβεζας.

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ

Μ.ΠΑΠΠΑΣ