Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Πέμπτη, 18 Απριλίου 2019

Fax: 26820 24837
Tαχ. Δ/νση: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα
MAIL: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την επισκευή και συντήρηση των ασθενοφόρων με αριθμούς κυκλοφορίας ΚΗΥ-7967 και ΚΗΥ-9974 του Γ.Ν Πρέβεζας.
ΣΧΕΤ.: Το με αριθ. Πρωτ.3757/17-04-2019 πρωτογενές αίτημα για συντήρηση-επισκευή των ασθενοφόρων ΚΗΥ-7967 και ΚΗΥ-9974 για την κάλυψη των άμεσων αναγκών του Γ.Ν Πρέβεζας, με συλλογή προσφορών και κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά με mail ή σε κλειστό φάκελο έως 23/04/2019 ημέρα Τρίτη 11πμ, λόγω του κατεπείγοντος για την επισκεύη- συντήρηση των ασθενοφόρων ΚΗΥ-7967 και ΚΗΥ-9974 για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου Πρέβεζας συνολικού προϋπολογισμού 800,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ ( ΚΑΕ 1431) και 350,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ ( ΚΑΕ 0881).
Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Στο όχημα ΚΗΥ-7967 FIAT DUCATO (BENZINH) θα πρέπει να πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εργασίες:
1. Αντικατάσταση αμορτισέρ (τεμ 4)
2. Αντικατάσταση δισκόπλακες (τεμ 2)
3. Αλλαγή φούσκας ημιαξονίου δεξιά (τεμ 1)

Στο όχημα ΚΗΥ-9974 CITROEN JUMPER (2001) BENZINH θα πρέπει να πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εργασίες:
1. Αλλαγή λαδιών (5L)
2. Αλλαγή φίλτρο λαδιού (τεμ 1)
3. Αλλαγή φίλτρο αέρος (τεμ 1)
4. Αλλαγή τακάκια εμπρόσθιων φρένων
5. Αλλαγή μπαλάκι ψαλιδιού δεξί (τεμ 1).

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                   Πρέβεζα :18/04/2019
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-             Αρ. Πρωτ.3868

Tμήμα……..: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
Πληρ………: Ε.Περιστέρα
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την προμήθεια «ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ».
ΣΧΕΤ.: To με αριθ. Πρωτ. 3758/17-04-2019 πρωτογενές αίτημα προμήθειας ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ για την κάλυψη των άμεσων αναγκών λειτουργίας του αναπνευστήρα του χειρουργείου του Γ. Ν. Πρέβεζας, με συλλογή προσφορών και κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά σε ΚΛΕΙΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ έως 25/04/2019 ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:00πμ, για την προμήθεια του κάτωθι υλικού για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 600,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ. Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν).

Α/Α  ΕΙΔΟΣ  ΠΟΣΟΤΗΤΑ  ΑΞΙΑ ΠΡΟ ΦΠΑ  ΦΠΑ  ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ  ΠΑΡΑΤ/ΤΙΜΩΝ
 1  ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΣ  180 kgr        5.1.17/2,15

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ (SODA LINE)

SODA LINE
1)ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΣΦΑΙΡΙΔΙΩΝ ΜΕΓΕΘΟΥΣ 3-4mm ΠΟΥ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΗ ΡΟΗ ΤΩΝ ΑΕΡΙΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΝΙΣΤΡΟ ΤΗΣ ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΤΟΥ ΚΑΝΙΣΤΡΟΥ.
2)ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΚΛΗΡΥΝΣΗΣ ΤΩΝ ΣΦΑΙΡΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΣΚΟΝΗΣ ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΚΥΚΛΩΜΑ.
3) ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΜΗΣΗ ΤΩΝ ΜΟΡΙΩΝ ΤΩΝ ΠΤΗΤΙΚΩΝ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΩΝ(ΙΣΟΦΛΟΥΡΑΝΙΟ,ΣΕΒΟΦΛΟΥΡΑΝΙΟ,ΔΕΣΦΛΟΥΡΑΝΙΟ).Ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ Α (COMPOUND A)ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΙΧΝΕΥΣΙΜΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΕΣ ΡΟΕΣ ΦΡΕΣΚΩΝ ΑΕΡΙΩΝ(LOW FLOW ANESTHESIA).
4)ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΕΤΣΙ ΜΕΓΙΣΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΤΤΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΑΤΡΑΣΒΕΣΤΟΥ.
5)ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗΣ ΤΟΥ ΔΙΟΞΕΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΑΚΑ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΔΙΕΘΝΩΝ STANDARS USP(UNITED STATES PHATMACORIA),1Kg ΑΠΟΡΡΟΦΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 120lt ΤΟΥ ΔΙΟΞΕΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΑΚΑ.
6)ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΥΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΥΔΡΟΞΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΑΤΡΙΟΥ, ΤΟΥ ΚΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΑΡΙΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΕΙ ΣΕ ΑΠΛΟΥΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΘΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΗ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΥΛΙΚΟ.
7)ΝΑ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΤΩΝ 5Κgr.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΟΡΗΓΗΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ.