Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου 2013 11:56

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την προμήθεια ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΩΝ.

ΣΧΕΤ.Η αριθμ πρωτ. 1202/19-09-2013 απόφαση Διοικητή περί έγκρισης προμήθειας ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΩΝ με την διαδικασία συλλογής προσφορών.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά έως 25/09/2013 ημέρα Τετάρτη λόγω του κατεπείγοντος στο παρακάτω Ε-ΜΑΙL anna.ropoki@1706.syzefxis.gov.gr για τα κάτωθι είδη, για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου μας συνολικού προϋπολογισμού 9.605,07 συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ. Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν,) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός:

Να αναφερθεί εάν τα ζητούμενα είδη είναι άμεσα διαθέσιμα. Σε περίπτωση που η εταιρεία σας δεν διαθέτει τα εν λόγω είδη παρακαλούμε να μας απαντήσετε μέσω του FAX του Νοσοκομείου μας.

Α/Α

ΕΙΔΟΣ

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

A/A Παρατηρητηρίου

Τιμή Παρατηρητηρίου

Απορρυπαντικό πιάτων στο χέρι (υγρό)

100 κιλά

4 έως 5 κιλά

Χλωρίνη (απλή)

1000 κιλά

20κιλά(υγρό)

ΧΑΡΤΙΚΑ

A/A

ΥΛΙΚΑ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

A/A

Παρατηρητηρίου

Τιμή Παρατηρη

τηρίου

Χαρτί υγείας λείο λευκό.

Των 250 διπλών φύλλων το κάθε ρολό, με μήκος ρολού από 25-30μέτρα

5.000 τεμ.

.

ΜΑΓΕΙΡΕΙΑ

Καθαριστικά και απολυμαντικά κατάλληλα για επαφή με επιφάνειες τροφίμων.

Τα υλικά θα πρέπει να συνοδεύονται από:

1. Στοιχεία για την καταλληλότητά τους για επιφάνειες τροφίμων.
  2. Δελτία ασφαλείας τους (MSDS-Material Safety Data Sheets)
  3. Οδηγίες χρήσης.
  4. Απαιτούμενος - προσφερόμενος εξοπλισμός
  1. I.Καθαριστικό- Απολυμαντικό επιφανειών σε χώρους παρασκευής τροφίμων.
  • Κατάλληλο για καθαρισμό σε βάθος με ταυτόχρονη απολύμανση: επιφανειών εργασίας, κοπής, δαπέδων, τοίχων, νιπτήρων κλπ. στο χώρο των Μαγειρείων.

30lt

• Χωρίς δυσμενείς επιπτώσεις στο περιβάλλον κατά τη χρήση.
  • Χρήση με ψεκαστήρα

1. II.Καθαριστικό- Απολυμαντικό σκευών σε χώρους παρασκευής τροφίμων
  • Κατάλληλο για καθαρισμό σε βάθος με ταυτόχρονη απολύμανση: σκευών, συσκευών, επιφανειών κλπ. στο χώρο των Μαγειρείων.

50lt

• Να δύναται η χρήση του και σε πλυντήριο πιάτων.
  • Αποδεδειγμένη απολυμαντική δράση κατά μυκήτων, βακτηριδίων, σαλμονέλας και listeria.
  • Χωρίς δυσμενείς επιπτώσεις στο περιβάλλον κατά τη χρήση.

Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΑΥΔΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ