Παρασκευή, 16 Νοεμβρίου 2018 12:54

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                              Πρέβεζα : 14/11 /2018
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-                       Αρ. Πρωτ.10623

Tμήμα……..: Οικονομικό
Πληρ………: Δρόσου Χ.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα
Mail:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για τον έλεγχο και την συντήρηση του ηλεκτροπαραγωγού ζεύγους του ΚΕΦΙΑ Πρέβεζας.
ΣΧΕΤ.: Το υπ’ αριθ. 10595/14-11-2018 αίτημα για τη συντήρηση του ηλεκτροπαραγωγού ζεύγους του ΚΕΦΙΑ Πρέβεζας για την κάλυψη των άμεσων αναγκών του ΚΕΦΙΑ Πρέβεζας, με συλλογή προσφορών και κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά με mail ή σε κλειστό φάκελο έως 21/11/2018 ημέρα ΤΕΤΑΡΤΗ 11πμ, λόγω του κατεπείγοντος για τον έλεγχο και την συντήρηση του ηλεκτροπαραγωγού ζεύγους του ΚΕΦΙΑ Πρέβεζας για την κάλυψη των αναγκών του ΚΕΦΙΑ Πρέβεζας συνολικού προϋπολογισμού 250,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ ( ΚΑΕ 1899) και 200,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ ( ΚΑΕ 0879) Οι τιμές για τα προσφερόμενα είδη θα είναι κατώτερες ή ίσες του Παρατηρητηρίου Τιμών που τηρείται από την Επιτροπή Προμηθειών (www.epromy.gr) (όπου υπάρχουν) και θα αναγράφεται και ο αντίστοιχος κωδικός. Η προσφορά να συνοδεύεται από στοιχεία προηγούμενης αντίστοιχης πώλησης ,ώστε να υπάρχουν συγκριτικά στοιχεία τιμολόγησης.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

PETROGEN( ΚΦΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ)

ΤΥΠΟΣ ΜΗΧΑΝΗΣ DIESEL

PERKINS P40

No  JB DB2435-4759
 TYPE  4.236
 KVA  40
 ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ  MARELLI MOTORI
 Nr  MD 0394
 TIPO  M8B 200SB4
 CODE  M8B2012LA009MO

Οι εργασίες που πρέπει να πραγματοποιηθούν είναι οι ακόλουθες:
1. Αλλαγή λαδιών (20L)
2. Αλλαγή φίλτρoυ λαδιού
3. Αλλαγή φίλτρου πετρελαίου
4. Αλλαγή φίλτρο αέρα
5. Αλλαγή ιμάντες
6. Αλλαγή αντιψυκτικού(30L)
7. Καθαρισμός σωλήνα αναθυμιάσεων
8. Έλεγχος σωληνώσεων
9. Καθαρισμός προφίλτρου πετρελαίου
10. Καθαρισμός εξαερωτήρα δεξαμενής πετρελαίου
11. Έλεγχος συστήματος τροφοδοσίας πετρελαίου (αντλία, ακροφύσια, πεταλούδα)
12 Έλεγχος συστήματος τροφοδοσίας αέρα (αεραγωγοί, κολάρα)
13. Έλεγχος συστήματος υδρόψυξης (κολάρα, βαλβίδων, ιμάντων, αντλίας ψυκτικού υγρού)
14. Έλεγχος εξάτμισης
15. Έλεγχος αντικραδασμικών βάσεων
16. Έλεγχος προθερμαντήρα νερού
17. Έλεγχος μίζας
18. Έλεγχος καλωδιώσεων, συνδέσεων
19. Έλεγχος μπαταρίας
20. Έλεγχος ακροδεκτών μπαταρίας και γρασάρισμα
21. Καθαρισμός σιγαστήρα
22. Ελεγχος βαλβίδων
 Ο Ανάδοχος είναι υπεύθυνος για την ασφαλή απομάκρυνση όλων των υλικών που αντικαταστάθηκαν.
 Οι εργασίες θα πραγματοποιηθούν κατόπιν συνεννόησης με την Τεχνική Υπηρεσία του Νοσοκομείου.
 Ο ανάδοχος και ο επιβλέπων εκ μέρους της Υπηρεσίας των εργασιών, με το πέρας αυτών, θα συμπληρώσει ενημερωτικό τεχνικό δελτίο ενυπόγραφα εις διπλούν και θα λάβει το ένα αντίγραφο.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ.