Τετάρτη, 09 Οκτωβρίου 2019 13:31

Πληρ………: Ιωάννου Π.
Tαχ. Δ/νση ..: Σελεύκειας 2
481 00, Πρέβεζα
Mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών για κατάθεση τεχνικών και οικονομικών προσφορών για την προμήθεια και τοποθέτηση θυρών αλουμινίου στις κλινικές του Νοσοκομείου..
ΣΧΕΤ.: Το με αριθ. Πρωτ.10355/04-10-2019 αίτημα για την προμήθεια και τοποθέτηση θυρών αλουμινίου στις κλινικές του Νοσοκομείου με συλλογή προσφορών και κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τεχνική και οικονομική προσφορά ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ έως 16/10/2019 ημέρα ΤΕΤΑΡΤΗ 10.00πμ, για την προμήθεια και τοποθέτηση θυρών αλουμινίου στις κλινικές του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 5.580.00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (ΚΑΕ 1413) για το Γ.Ν Πρέβεζας.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

1. ΘΥΡΕΣ ΚΛΙΝΙΚΩΝ (ΤΕΜΑΧΙΑ 2)

• Ύψος: 3,10m
  • Πλάτος: 3,15m
  • Άνω τμήμα σταθερό (τύπου φεγγίτη) & υαλοστάσιο (triplex διάφανο).
  • Πλαϊνό Τμήμα (αριστερά) με θύρα 0,80x2,20m το οποίο να έχει τη δυνατότητα ανοίγματος χειροκίνητα (σταθεροποίηση στον τοίχο κατά το άνοιγμα).
  • Ανοιγόμενη μονόφυλλη θύρα αλουμινίου 1,20m x 2,20m με άνοιγμα προς τα δεξιά. Θα φέρει μπάρα πανικού και ηλεκτρικό κυπρί (να περιλαμβάνονται) ώστε να συνδεθεί με θυροτηλέφωνο.
  • Δεξιά να καταλήγει σταθερό τμήμα διαστάσεων 1,15x2,20m.
  • Τα υπόλοιπα τμήματα πλην του φεγγίτη θα είναι κατασκευασμένα από πάνελ μέχρι το ύψος του 1,15m περίπου και από αδιαφανές (αμμοβολή) υαλοστάσιο triplex μέχρι το 2,20m.
  • Χρώμα: λευκό
  • Στην τιμή θα περιλαμβάνεται η αποξήλωση της υπάρχουσας θύρας και η απομάκρυνση των υλικών που θα προκύψουν από το χώρο του νοσοκομείου με ευθύνη του Αναδόχου
  • Ο οδηγός της θύρας θα είναι εντός του υπάρχοντος μωσαϊκού (χρήση κατάλληλων μέσων) ώστε να εξασφαλίζεται η ασφαλής διέλευση αμαξιδίων και φορείων μεταφοράς ασθενών

2. ΘΥΡΑ ΕΙΣΌΔΟΥ Μ.Τ.Ν. (ΤΕΜΑΧΙΑ 1)

• Ύψος: 3,10m
  • Πλάτος: 1,90m
  • Άνω τμήμα σταθερό (τύπου φεγγίτη) & υαλοστάσιο (triplex διάφανο).
  • Πλαϊνό τμήμα (αριστερά) σταθερό με πλαίσιο 0,80x0,-2,20m και εσωτερικά υαλοστάσιο (triplex, αδιαφανές-αμμοβολή).
  • Ανοιγόμενη μονόφυλλη θύρα αλουμινίου 1,10m x 2,20m με άνοιγμα προς τα δεξιά και στήριξη στον τοίχο. Θα φέρει κλειδαριά και ηλεκτρικό κυπρί (να περιλαμβάνονται) ώστε να συνδεθεί με θυροτηλέφωνο.
  • Χρώμα: λευκό

Οι απολύτως ακριβείς διαστάσεις θα μετρηθούν επί τόπου με ευθύνη του Αναδόχου.
Δυνατότητα επίσκεψης στο χώρο του νοσοκομείου για κάθε ενδιαφερόμενο: καθημερινά 7.00-15.00 (Τηλ. Επικ. 2682361316 κ.Δρόσου Ελένη).
Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ.