Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2019

ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                            Πρέβεζα: 13/03/2019

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ                                       Αρ.Πρωτ.:2468
Πληρ.: Σπανού Α.
Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα
MAIL: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών:
1. Για την κατασκευή ράμπας στην είσοδο των Εξωτερικών Ιατρείων του Γ.Ν.Πρέβεζας.
2. Εργασιών συντήρησης κιγκλιδωμάτων και κουπαστής των κλιμάκων των Κλινικών του Γ.Ν.Πρέβεζας.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως την ΔΕΥΤΕΡΑ 18-03-2019 σε κλειστό φάκελο έως τις 11 π.μ., λόγω του κατεπείγοντος για τις ακόλουθες εργασίες όπως αυτές δίνονται στην τεχνική περιγραφή. Προσφορές γίνονται αποδεκτές και για το σύνολο των εργασιών με ξεχωριστή τιμή προσφοράς όπως και για μία εκ των δύο.
1. Ο προϋπολογισμός για τις «Εργασίες κατασκευής ράμπας στην είσοδο των Εξωτερικών Ιατρείων του Γ.Ν.Πρέβεζας» ανέρχεται στα 520,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ (ΚΑΕ 0863).
2. Ο προϋπολογισμός για τις «Εργασίες συντήρησης κιγκλιδωμάτων και κουπαστής των κλιμάκων των Κλινικών του Γ.Ν.Πρέβεζας» ανέρχεται στα 700,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ (ΚΑΕ 0863).

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΛΙΚΟΥ  ΠΟΣΟΤHTA  ΤΙΜΗ ΠΡΟ ΦΠΑ  ΦΠΑ ΣΥΝΟΛΟ
 1  Κατασκευή ράμπας στην είσοδο
των Εξωτερικών Ιατρείων του Γ.Ν.Πρέβεζας.
 2  Εργασίες συντήρησης κιγκλιδωμάτων και
κουπαστής των κλιμάκων των Κλινικών του Γ.Ν.Πρέβεζας.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

1. Κατασκευή ράμπας στην είσοδο των Εξωτερικών Ιατρείων του Γ.Ν.Πρέβεζας.

Οι εργασίες που πρέπει να υλοποιηθούν είναι:
I. Κατασκευή ράμπας πρόσβασης στην είσοδο των Τακτικών Ιατρείων του νοσοκομείου, μήκους
3,00m, πλάτους 2,20m και κλίσης 5% . Η κατασκευή θα είναι από οπλισμένο σκυρόδεμα C16/20 με
δομικό πλέγμα Τ92.
II. Εκατέρωθεν της κατασκευασμένης ράμπας θα τοποθετηθούν ανοξείδωτοι διπλοί, συνεχείς
χειρολισθήρες σε ύψη 0,70μ. και 0,90μ. από την τελική επιφάνεια του δαπέδου.
III. Στις ανωτέρω εργασίες συμπεριλαμβάνονται υλικά, μικροϋλικά επί τόπου και πλήρης εργασία
κατασκευής, κοπής, τοποθέτησης, στερέωσης.

2. Εργασίες συντήρησης κιγκλιδωμάτων και κουπαστής των κλιμάκων των Κλινικών του Γ.Ν.Πρέβεζας.

Οι εργασίες που πρέπει να υλοποιηθούν είναι:
I. Απόξεση και καθαρισμός με ψήκτρα και σμυριδόπανο και εν συνεχεία μία στρώση
αντιδιαβρωτικού υποστρώματος ενός συστατικού και δύο στρώσεις ελαιοχρώματος επιλογής της
Υπηρεσίας σιδηρών κιγκλιδωμάτων κλίμακας είκοσι επτά (27) τρεχόντων μέτρων συνολικά
(χαρακτηριστικά κιγκλιδωμάτων: Υ:90εκ., Φ:20χιλ.) .
II. Απόξεση, απομάκρυνση παλιών χρωματισμών ξύλινης κουπαστής κλίμακας, ορθογωνικής
διατομής 9x5εκ. συνολικού μήκους εξήντα (60) μέτρων. Στη συνέχεια, χρωματισμός δύο στρώσεων
με κατάλληλο βερνικόχρωμα (κατόπιν υποδείξεως της υπηρεσίας) για την εξασφάλιση μη
πορώδους επιφάνειας.

Στις ανωτέρω εργασίες συμπεριλαμβάνονται υλικά, μικροϋλικά επί τόπου και εργασία.

Όλες οι εργασίες, θα πραγματοποιηθούν τις ώρες και τις ημέρες εκείνες που θα υποδειχθούν από
την Υπηρεσία για την ομαλή και ασφαλή λειτουργία του φορέα.

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ Υ