Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Δευτέρα, 01 Ιουλίου 2019

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ 6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                           Πρέβεζα:01/07/2019

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ                                      Αρ.Πρωτ.:6668
Πληρ.: Ε.Περιστέρα
Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών προμήθειας Υγειονομικού υλικού.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 03-07-2019 σε κλειστό φάκελο, έως τις 11 πμ, για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 800,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α για τον KAE 1311.

Α/Α  Περιγραφή Είδους  ΠΟΣΤ/ΤΕΜ  ΚΩΔ/ΤΙΜΕΣ ΠΑΡΑΤ.  Τιμή Μον.  ΠΡΟ Φ.Π.Α  Φ.Π.Α  ΣΥΝΟΛΟ ΜΕ Φ.Π.Α
 1  Αποστειρωμένα αφρώδη επιθέματα με υδροενεργό
άργυρο και πολύ υψηλή απορροφητικότητα με
εξωτερική επικάλυψη φιλμ πολυουρεθάνης και
περιμετρικό κολλητικό από φυσικό υλικό κυτταρίνη.
Διαστάσεων 23Χ23 cm σχήμα κόκκυγος
 2  Αφρώδες υπεραπορροφητικά επιθέματα τριών
στρωμάτων που να αποτελείται:
α)Κολλητική σιλικόνη μόνο περιμετρική
β)Επιπλέον εσωτερικό απορροφητικό στρώμα
γ)Στρώμα αφρώδες πολυουρεθάνης και μόρια
βαζελίνης για ατραυματική αφαίρεση
διαστάσεων 13Χ13 εκ (+ - ένα εκατοστό)
 3  Αποστειρωμένα αφρώδη επιθέματα με
υδροενεργό άργυρο με εξωτερική επικάλυψη
φιλμ πολυουρεθάνης με περιμετρικό κολλητικό
από κυτταρίνη διαστάσεων 19Χ20cm σχήμα πτέρνας

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ 6η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                                  Πρέβεζα:01/07/2019

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ                                            Αρ.Πρωτ.:6662
Πληρ.: Ε.Περιστέρα
Διεύθ.: Σελευκείας 2, 48100, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος συλλογής προσφορών προμήθειας συσκευών μέτρησης κεντρικής φλεβικής πίεσης και γάζας λαπαροτομίας.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε οικονομική και τεχνική προσφορά έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 03-07-2019 σε κλειστό φάκελο ή με mail , έως τις 11 πμ, για τα κάτωθι είδη για την κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου συνολικού προϋπολογισμού 818,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α για τον KAE 1311.

1  ΓΑΖΑ ΥΔΡΟΦΙΛΗ 8 PLY ΣΕ
ΤΕΜΑΧΙΑ 40*40 CM
(ΚΟΜΠΡΕΣΣΕΣ ΛΑΠΑΡΟΤΟΜΙΑΣ)
 2  Σύστημα για την μέτρηση της
κεντρικής φλεβικής πίεσης
με πλαστικό μανόμετρο

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ είδος Α/Α 2

Σύστημα για την μέτρηση της κεντρικής φλεβικής πίεσης με πλαστικό μανόμετρο

• Συσκευή ενδοφλέβιας χορήγησης με δυνατότητα μέτρησης της φλεβικής πίεσης 180 cm
  • Ολοκληρωμένο σύστημα σωλήνα μέτρησης της κεντρικής φλεβικής πίεσης με σύστημα ενδοφλέβιας χορήγησης βαρύτητας

Μανόμετρο
1. Βαθμονόμηση από +35 έως -15 cm H20
2. Καλή ευκρίνεια των τιμών
3. Δείκτης του μηδενός μετακινήσιμος και στις δύο πλευρές
Άθραυστο πλαστικό Επαναχρησιμοποιήσιμο

O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Υ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                  Πρέβεζα 01/07/2019
6Η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

Τμήμα…....…. :  Κινήσεως Ασθενών
Πληροφορίες  :   Πιπιλίδου Γεωργία
Τηλ………...   :   26823 61258
Fax …….….   :  26820 24837
E-mail…......  :   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Tαχ. Δ/νση ..  :   Σελευκείας 2, 481 00, Πρέβεζα

ΘΕΜΑ: ΔΙΕΝΕΡΓΗΘΕΝΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ
Σχετ.: (α) Την με αρ. πρ. Α3α/οικ.97136/23-12-2016 Υπουργική απόφαση "Τρόπος κατάρτισης, οργάνωσης και λειτουργίας της Λίστας Χειρουργείου", (ΦΕΚ 4316/τ.Β΄/2016).

ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ:  16/06/2019 - 03/06/2019